НовиниСпорт

Ивайло Ганчев е големият победител в Козлодуй

Джудо клуб „Олимпия“ беше домакин на ІХ турнир по джудо за деца “Ботева слава”, който се в събота в гр. Козлодуй.

Турнирът се проведе в спортната зала „Христо Ботев“ и събра 228 състезатели от 16 отбора от страната и чужбина.

Възпитаниците на Мария Енева от „Олимпия“ спечелиха голямата купа на победителите в крайното отборно класиране по медали, след като завоюваха внушителните 25 отличия. На второ място се класира отборът на „Респект” София, а двете трети места отидоха при „Чавдар” Бяла Слатина и СК „Борба, самбо, джудо-Видин”.

Бяла Слатина беше представена от СК Чавдар 2015 Бяла Слатина.

Възпитаниците на Маргарита Тумпалова, Християн Янчев и Цветозар Цветков се представиха подобаващо завоювайки 4 златни, 6 сребърни и 8 бронзови медала в различните категории. Големият победител е Ивайло Ганчев с три златни медала. Златото заслужи и Симеон Пенев.

В крайното отборно класиране спечелиха с купа за трето място и парична награда.

Треньорите на СК Чавдар 2015 в лицето на Маргарита Тумпалова благодарят на домакините за отличната организация и гостоприемство, както и на родителите за отзивчивостта им.